Już dzisiaj o godzinie 20:45 na zakończenie 31 kolejki serie A obejrzymy spotkanie Fiorentina – Hellas Verona, drużyna Fiorentiny po ostatniej wysokiej porażce w lidze z Napoli będzie chciała ponownie wrócić na dobry tor aby walczyć o puchary europejskie. Dzisiejszym przeciwnikiem Fiorentiny będzie szesnasty w tabeli Hellas Verona.

W dzisiejszym spotkaniu na pewno nie zabraknie emocji, podczas trzech ostatnich pojedynków Fiorentiny z drużyną Hellas padło aż 18 goli, trzykrotnie w tych spotkaniach zwyciężała drużyna Fiorentiny. Po raz ostatni drużyny spotkały się 23 listopada, wtedy to Fiorentina wygrała 2:1. Oto ostatnie trzy pojedynki drużyn:
Hellas Verona – Fiorentina 1:2
Hellas Verona – Fiorentina 3:5
Fiorentina – Hellas Verona 4:3

Sytuacja Fiorentiny jest trudna, w walce o puchary europejskie drużyna walczy z Sampdorią, Napoli miejsce numer trzy, które obecnie zajmuje Roma jest już ciężkie do osiągnięcia, dlatego też drużyna skupia się na walce o miejsce czwarte dające udział w fazie grupowej Ligi europy lub miejsce piąte które zapewniają udział w kwalifikacjach do Ligi Europy. Drużyna Hellas Verona zajmuje szesnastą pozycję, drużyna ma 10 punktów przewagi nad strefą spadkową dlatego też nie powinna mieć problemów z utrzymaniem się w lidze. W ostatniej kolejce Fiorentina jak i Hellas odniosły wysokie porażki, Fiorentina przegrała 3:0 z Napoli a Hellas przegrał przed własną publicznością z Interem Mediolan 3:0.

Jeden i drugi trener nie mają zbyt dużych problemów kadrowych, Fiorentina nie skorzysta z kontuzjowanego Giuseppe Rossiego natomiast w drużynie Hellas kontuzjowany jest Artur Ionita.

Fiorentina do spotkania przystępuje po czwartkowym pojedynku ćwierćfinałowym Ligi Europy, w którym drużyna zremisowała 1:1 z Dynamem Kijów, dzisiejsze spotkanie jest kolejnym przystaniem przed rewanżem w Lidze Europy, który zostanie rozegrany w czwartek na Stadio Artemio Franchi.

Nasz typ:
Fiorentina – Hellas Verona 2:0

admin Zapowiedzi

Dodaj komentarz