Już w czwartek o godzinie 21:05 odbędzie się spotkanie ćwierćfinałowe Ligi Europy, Dynamo Kijów – Fiorentina, drużynę z Florencji czeka trudny wyjazd na teren rywala, Vincenzo Montella musi mocno zmotywować zawodników, który w przeciągu tygodnia odnieśli dwie wysokie porażki po 3:0, najpierw z Juventusem a następnie z Napoli.

Czwartkowy przeciwnik to ukraiński Dynamo Kijów, który jest obecnie liderem ukraińskich rozgrywek. W ostatnim meczu ligowym Dynamo 2:2 z drużyną Zorya, a trener stwierdził, że powoli myśli już o spotkaniu z Lidze Europy, które może być krokiem w kierunku półfinału. Trener dodał również: „Spotkanie z Fiorentiną to będzie zupełnie inna gra niż w Lidze, jest to mocna drużyna, która na pewno będzie chciała na wyjeździe uzyskać korzystny wynik”.

Drużyna Fiorentiny w ostatnim czasie przechodzi kryzys, najpierw przed tygodniem w Pucharze Włoch, przegrała wysoko 3:0 z Juventusem, dodatkowo w ostatniej kolejce ligowej na wyjeździe przegrała 3:0 z Napoli. Vincenzo Montella liczy, że drużyna podniesie się na czwartkowy mecz, szczególnie że w drużynie jest wielu znakomitych graczy, a rozgrywki w Lidze Europy jak na razie dobrze wypadają drużynie z Florencji.

W drodze do ćwierćfinału obie drużyny miały trudną drogę, Dynamo Kijów w 1/16 finału zagrał z francuskim Guingamp, w pierwszym spotkaniu drużyna z Kijowa przegrała 2:1 natomiast w rewanżu wygrała 3:1. W meczu 1/8 finału Dynamo zagrał z Evertonem, w pierwszym meczu przegrywając 2:1 natomiast w rewanżu wygrywając aż 5:2. Drużyna Fiorentiny w 1/16 finału zagrała z Tottenhamem, w pierwszym meczu remisując 1:1 a w rewanżu wygrywając 2:0. W meczu 1/8 finału Fiorentina spotkała się z AS Romą, w pierwszym meczu remisując 1:1 a w rewanżu wygrywając wysoko 3:0.

Do czwartkowego spotkania Dynamo Kijów zagra bez kontuzjowanych dwóch graczy, którymi są: Jewhen Makarenko i Miguel Veloso, a Jose Maria Basanta jest zawieszony. W drużynie Fiorentiny nie zagra kontuzjowany Giuseppe Rossi. Dobrą wiadomością jest powrót do składu graczy takich jak: Ciprian Tatarusanu, David Pizarro i Khouma Babacar.

Vincenzo Montella w środę podał skład, który powołał na spotkanie wyjazdowe do Kijowa, znaleźli się w nim:
Alonso, Aquilani, Babacar, Badelj, Bardini, Borja, Fernandez, Gomez, Gonzalo, Ilicic, Joaquin, Lazzari, Mancini, Neto, Pasqual, Pizarro, Richards, Salah, Savic, Tatarusanu, Tomovic, Vargas.

Sędzią spotkania będzie polak, Szymon Marciniak, na liniach znajdą się Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, sędziowie bramkowi to Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał a sędzią technicznym będzie Radosław Siejka.

Nasz typ:
Dynami Kijów – Fiorentina 1:1

admin Zapowiedzi

Dodaj komentarz