W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Europy, ACF Fiorentina zremisowała na wyjeździe z Dynamo Kijów 1:1, mimo prowadzenia gospodarzy przed prawie 60 minut, drużyna Fiorentiny zagrała do samego końca strzelając gola wyrównującego w 92 minucie, gola na wagę cennego remisu zdobył rezerwowy Khouma Babacar.

W 17 minucie w polu karnym piłkę od Salaha otrzymał Mario Gómez, jednak zawodnik Fiorentiny trafił jedynie w boczną siatkę bramki. Po raz kolejny gospodarze mieli wiele szczęścia w 26 minucie, kiedy to Salah oddał mocny strzał, jednak tym razem Szowkowśkyj spisał się bezbłędnie. Po raz kolejny Fiorentina stanęła przed szansą zdobycia gola w 32 minucie, silny strzał po ziemi zza szesnastki w wykonaniu Matíasa Fernándeza minimalnie minął bramkę. Jak już się często przekonaliśmy niewykorzystane szanse się mszczą, w 36 minucie goście stwarzając pierwszą groźną akcję w tym meczu zdobyli gola, Jeremain Lens oddał strzał zza linii szesnastki po drodze piła rykoszetem odbiła się od nogi Tomovića i wpadła do siatki, mijając zaskoczonego Neto.

Po zmianie stron nadal dominowała Fiorentina w 76 minucie bliski wyrównania był Borja Valero, jednak jego strzał głową trafił w słupek. Na gola kibice Fiorentiny doczekali się dopiero w 92 minucie, Mohamed Salah zagrał w pole karne a tam rezerwowy Khouma Babacar strzałem przewrotką wyrównał wynik.

Mimo dużej przewagi Fiorentiny wynik zakończył się szczęśliwym remisem, jednak wynik 1:1 na wyjeździe nie jest złym osiągnięciem przed rewanżem na Stadio Artemio Franchi. Teraz drużynę czeka przygotowanie do poniedziałkowego spotkania z Hellas Verona.

Dynamo Kijów – ACF Fiorentina 1:1 (1:0)
1:0 Jeremain Lens 36′
1:1 Khouma Babacar 92′

Dynamo: 1. Ołeksandr Szowkowśkyj – 2. Danilo Silva, 34. Jewhen Chaczeridi, 6. Aleksandar Dragović, 5. Vitorino Antunes (24, 24. Domagoj Vida) – 10. Andrij Jarmołenko, 16. Serhij Sydorczuk (68, 90. Younès Belhanda), 17. Serhij Rybałka, 29. Witalij Bujalśkyj (80, 28. Jewhen Czumak), 7. Jeremain Lens – 91. Łukasz Teodorczyk.

Fiorentina: 1. Neto – 40. Nenad Tomović, 15. Stefan Savić, 2. Gonzalo Rodríguez, 28. Marcos Alonso – 14. Matías Fernández, 5. Milan Badelj, 20. Borja Valero (83, 10. Alberto Aquilani) – 74. Mohamed Salah, 33. Mario Gómez (77, 30. Khouma Babacar), 17. Joaquín (68, 6. Juan Manuel Vargas).