Fiorentina przegrała drugie spotkanie półfinału Ligi Europy z hiszpańską Sevillą, tym razem przeciwnik wygrał 2:0, co łącznie daje zwycięstwo hiszpańskiej drużyny w dwumeczu w wymiarze 5:0. W czwartkowym spotkaniu Sevilla potrzebowała zaledwie pięć minut, żeby ustawić wynik spotkania, który utrzymała do samego końca. To właśnie Sevilla zmierzy się w finale Ligi Europy rozegranym w Warszawie co ciekawe nie z Napoli tylko niespodziewanym finalistą, którym jest Dnipro Dniepropietrowsk.

Vincenzo Montella już przed meczem mówił, że Fiorentina ma jakieś 10-15% szans na awans, już szybko po rozpoczęciu meczu widać było, że Sevilla nie odpuści, w pierwszych dwóch minutach nasz rywal miał kilka dogodnych akcji. Pierwszy gol padł po zamieszaniu w polu karnym w 22 minucie, Carlos Bacca trafił do siatki, czym już praktycznie odebrał możliwość awansu Fiorentiny do finału, przy takim wyniku fioletowi musieliby strzelić pięć goli. Na drugiego gola długo czekać nie musieliśmy, w 27 minucie Daniel Carriço trafił na 2:0 dla Sevilli. Jak się później okazało to był ostatni gol w tym meczu a Fiorentina musiała uznać wyższość rywala w dwumeczu, który zdobył pięć goli nie dając sobie strzelić chociażby jednej bramki.

Teraz Fiorentina musi skupić się na ostatnich trzech spotkaniach ligowych, w tych bowiem meczach okaże się, czy Fiorentina zapewni sobie miejsce gwarantujące udział w Lidze Europy. Pierwszym pojedynkiem będzie poniedziałkowy mecz z Parmą, drużyną która już pożegnała się z rozgrywkami.

ACF Fiorentina – Sevilla FC 0:2
0:1 Carlos Bacca 22′
0:2 Daniel Carriço 27