Do tej pory mało kto interesował się ligą chińską, aż do styczniowego okna transferowego kiedy to klub z Chin zaczęły wydawać ogromne pieniądze za graczy występujących w ligach europejskich. Trener Arsenalu Londyn, Arsene Wenger ostrzega przed zagrożeniem płynącym z China dla Angielskich klubów, według trenera Arsenalu drużyny chińskie mają tyle pieniędzy, że śmiało mogą kupować całe drużyny angielskie i to bez większych problemów z ewentualnymi negocjacjami kwot transferowych.

Okno transferowe w Chinach zamyka się 26 lutego, jednak drużyny Chińskie dopiero teraz zaczynają polowania, dzięki czemu unikają konkurencji w postaci klubów europejskich, bo dla tych okno jest już zamknięte. Jak na razie najgłośniejsze transfery to przejście Ramiresa z Chelsea Londyn do Jiangsu Suning za 25 milionów funtów, do tego samego klubu przeszedł Alex Teixera za którego zapłacono 38 milionów funtów, oraz 31 milionów funtów za Jacksona Martineza, który przeniósł się z Atletico Madryt do Guangzhou Evergrande.

Wydaje się, że to dopiero początek wielkich transferów, teraz Chińskie drużyny będą wydawały ogromnie pieniądze aby zwiększyć poziom swojej ligi, oczywiście kosztem lig europejskich, z których będą zabierani fantastyczni gracze.

admin Aktualności, Bez kategorii

Dodaj komentarz