Turystyka rowerowa

Na całym świecie coraz bardziej popularna jest turystyka rowerowa. Cóż to takiego? Ludzie rezygnują z podróżowania samochodami, autobusami, ponieważ jest to nie tylko kosztowne, ale też strasznie męczące – niby cały czas się siedzi, a po wyjściu z pojazdu czujemy się jak po 12 godzinach ciężkiej pracy. Ktoś może powiedzieć, że rowerem nie da się tak daleko pojechać. Wiadomo, że na początku lepiej wybierać się na okoliczne wycieczki.

Tym bardziej jeśli nie mamy jeszcze dobrego sprzętu. Jeśli wybieramy się gdzieś dalej, warto wcześniej oddać rower do przeglądu, aby upewnić się, czy wszystko jest w porządku. Na taką wyprawę należy również zabrać sprzęt potrzebny do naprawy roweru, a przede wszystkim dętkę lub przynajmniej łatki, nożyczki i klej, by móc zakleić dziurę w dętce. Warto ze sobą zabrać smar do posmarowania łańcucha. Trzeba mieć przy sobie osobę, która zna się na takiej naprawie lub samemu się doszkolić. W sieci jest mnóstwo filmów instruktażowych, jak skleić dziurawą dętkę i innych.

Dodaj komentarz

Szukaj

Sportowe ubrania

    Każdy sportowiec powinien zadbać o to, aby zapewnić sobie odpowiednie obuwie. Zwłaszcza osoby, które wybierają piłkę nożną. W sklepach sportowych znaleźć można buty piłkarskie różnego rodzaju, bardziej i mniej profesjonalne. Osoby, które dopiero zaczynają swoja przygodę z piłką mogą wybierać nieco tańsze obuwie, jednak jeżeli myślą o rozwinięciu kariery w tym kierunku, dobrze by było, gdyby potraktowali to poważnie i wybrali odpowiednie buty do piłki nożnej.