Giuliano Bertolucci agent Oscara, występującego w Chelsea Londyn wyjawił, że Jiangsu Suning FC występujący w Chińskiej lidze proponował za Oscara aż 75 milionów euro, jednak gracz odrzucił tą ofertę.

W styczniowym oknie transferowym Chińskie kluby zaczęły wydawać ogromne pieniądze w Europie, przykładem jest pozyskany Jackson Martínez który za 45 milionów euro trafił do Guangzhou Evergrande, kolejnym przykładem jest Alex Teixeira który trafił do Jiangsu Suning FC za 50 milionów euro, a sam gracz ma zarabiać 13 milionów euro rocznie.

Z transferu Teixeiry wynika, że nieudana próba pozyskania Oscara, spowodowała, że władze klubu udały się na Ukrainę aby uzgodnić szczególny transferu z Szachtarem.

Teraz pieniądze płynące z Chin mogą przyciągać kolejnych graczy, mówi się już że Yaya Toure po zakończeniu może trafić do Chin, gdzie graczem zainteresowane są trzy kluby, według niektórych źródeł zawodnik miałby być najlepiej zarabiającym graczem na świecie i otrzymywać około 40 milionów euro miesięcznie.

admin Aktualności, Bez kategorii

Dodaj komentarz