Liverpool – Manchester City w finale Capital One Cup

Już 28 lutego na Wembley zobaczymy wielkie widowisko, finał Capital One Cup a więc finał Pucharu Ligi, w którym zmierzą się Liverpool oraz Manchester City.

Dla Liverpoolu będzie to szansa na kolejne trofeum, którego już dawno brakuje drużynie, po raz ostatni The Reds zdobywali właśnie Puchar Ligi w 2012 roku, od tego czasu drużyna pozostaje bez większych sukcesów.

Dla Manchesteru City może to być kolejna szansa na tytuł Pucharu Ligi, po tym jak zdobyli to trofeum w 2014 roku, jednak zwycięzcę spotkania bardzo ciężko wytypować, jedni i drudzy będą chcieli za wszelką cenę zdobyć tytuł, szczególnie że w ostatnich latach bardzo trudno o to trofeum.

Liverpool tytuł Capital One Cup zdobywał ośmiokrotnie w latach: 1981, 1982, 1983, 1984, 1995, 2001, 2003, 2012
Manchester City tytuł Capital One Cup zdobywał trzykrotnie w latach: 1970, 1976, 2014

Liverpool prowadzony przez nowego menadżera Jurgena Kloppa będzie chciał wygrać i pokazać, że drużyna The Reds powoli pnie się w górę i zaczyna się liczyć i wa Anglii i Europie, natomiast dla Manuela Pallegriniego to ostatni sezon w Manchesterze City i będzie chciał opuścić zespół pozostawiając w nim kolejne trofea.

Dodaj komentarz

Szukaj

Sportowe ubrania

    Każdy sportowiec powinien zadbać o to, aby zapewnić sobie odpowiednie obuwie. Zwłaszcza osoby, które wybierają piłkę nożną. W sklepach sportowych znaleźć można buty piłkarskie różnego rodzaju, bardziej i mniej profesjonalne. Osoby, które dopiero zaczynają swoja przygodę z piłką mogą wybierać nieco tańsze obuwie, jednak jeżeli myślą o rozwinięciu kariery w tym kierunku, dobrze by było, gdyby potraktowali to poważnie i wybrali odpowiednie buty do piłki nożnej.