Leicester City odniosło swoje kolejne spotkanie ligowe już czternaste w tym sezonie, tym razem Lisy pokonały Liverpool 2:0, dzięki czemu zachowali fotel lidera i przewagę trzech punktów nad drugim Manchesterem City.

Wtorkowe spotkanie było idealnym rewanżem za grudniową porażkę, kiedy to na Anfield to właśnie drużyna The Reds cieszyła się z wygranej 1:0. Tym razem ekipa Claudio Ranieriego zagrała mądrze, nie dając się stłamsić od początku spotkania, to wszystko sprawiło że szukając swoich szans w końcu je znaleźli, a dokładnie Jamie Vardy który na listę strzelców wpisywał się dwukrotnie.

Do przerwy utrzymywał się wynik 0:0, jednak po przerwie najpierw Jamie Vardy strzałem z 30 jardów pokonał Mignoleta wprowadzając wszystkich kibiców w osłupienie, a już w 71 minucie po mądrym dobiegnięciu do piłki w polu karnym, również Vardy trafiał do siatki, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Teraz Leicester czeka na kolejne trudne spotkania, w lutym drużyna zmierzy się jeszcze z Manchesterem City oraz Arsenalem Londyn.