Jaki rower do podróżowania?

Rower może służyć nam nie tylko po to, by pojechać do pracy czy do sklepu, ale również po to, by podróżować. Podróżowanie w ten sposób jest obecnie bardzo popularne i coraz więcej osób zamienia samochody, pociągi i nawet samoloty właśnie na rowery. Trzeba jednak wiedzieć, jaki rower wybrać na takie podróże. Na pewno lepiej zapomnieć o wszelkich rowerach miejskich.

Nikt przecież nie zagwarantuje nam, że ciągle będziemy jechać po równym terenie, szczególnie jeśli jedziemy gdzieś po raz pierwszy. Na takie wyprawy przydadzą się na pewno rowery górskie, które posiadają często resory, a więc amortyzatory. Są to rowery wygodniejsze. Warto zainwestować w solidniejszy sprzęt, chociaż są ludzie, którzy podróżują na rowerach za kilkadziesiąt złotych, używanych i jeszcze nigdy nie spotkały ich żadne nieprzyjemności w trakcie podróży. Warto wziąć ze sobą zestaw do klejenia dętek, a najlepiej również jakieś zapasowe dętki, by w razie czego móc je spokojnie wymienić. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy na drodze.

Dodaj komentarz

Szukaj

Sportowe ubrania

    Każdy sportowiec powinien zadbać o to, aby zapewnić sobie odpowiednie obuwie. Zwłaszcza osoby, które wybierają piłkę nożną. W sklepach sportowych znaleźć można buty piłkarskie różnego rodzaju, bardziej i mniej profesjonalne. Osoby, które dopiero zaczynają swoja przygodę z piłką mogą wybierać nieco tańsze obuwie, jednak jeżeli myślą o rozwinięciu kariery w tym kierunku, dobrze by było, gdyby potraktowali to poważnie i wybrali odpowiednie buty do piłki nożnej.