Co robić, gdy rower się zepsuje?

Podróżowanie rowerem jest na pewno ciekawe, ale może też przynieść nam bardzo nieprzyjemne sytuacje. Do takich z pewnością zaliczyć można wypadki drogowe oraz uszkodzenia rowerów. Te drugie zdarzają się zdecydowanie najczęściej. Byłoby ogromną nieodpowiedzialnością nie zabrać ze sobą niczego do naprawy. Nie można pojechać gdzieś dalej i nie wziąć np. pompki do opon.

Dlaczego? Jadąc przez kilka godzin na rowerze, powietrze zawsze minimalnie ucieka z dętki i co jakiś czas warto je dopompować, by jechało nam się lżej i nie męczyć się tak szybko – zwłaszcza przy jeździe pod górkę. Często zdarzają się także przedziurawienia opon i dętek. Mała dziurka w oponie nie zaszkodzi tak bardzo jak dziura w dętce, którą można łatwo zakleić. Taki sprzęt do naprawy dętki można kupić za kilka złotych, choć najlepiej wozić ze sobą przynajmniej 2 dętki na zapas, by w razie czego móc wymienić starą na nową i kontynuować na spokojnie swoją podróż. Zawsze należy pamiętać o powiedzeniu, że przezorny zawsze ubezpieczony.

Dodaj komentarz

Szukaj

Sportowe ubrania

    Każdy sportowiec powinien zadbać o to, aby zapewnić sobie odpowiednie obuwie. Zwłaszcza osoby, które wybierają piłkę nożną. W sklepach sportowych znaleźć można buty piłkarskie różnego rodzaju, bardziej i mniej profesjonalne. Osoby, które dopiero zaczynają swoja przygodę z piłką mogą wybierać nieco tańsze obuwie, jednak jeżeli myślą o rozwinięciu kariery w tym kierunku, dobrze by było, gdyby potraktowali to poważnie i wybrali odpowiednie buty do piłki nożnej.