W spotkaniu 33 kolejki Serie A, Fiorentina przegrała na wyjeździe z liderującym Juventusem Turyn 3:2, dla drużyny Vincenzo Montelli była to czwarta porażka z rzędu w lidze, natomiast wygrana dzięki tej wygranej Juventusowi brakuje jeden punt do zdobycia mistrzostwa.

Mimo niedawnej porażki Fiorentiny z Juventusem w Pucharze Włoch w wymiarze 3:0, tym razem drużyna fioletowych zagrała o wiele lepsze spotkanie. Jako pierwsza na prowadzenie wyszła drużyna Fiorentiny, w 33 minucie na pograniczu pola karnego Pirlo sfaulował Joaquína, za co sędzia podyktował rzut rożny, na gola zamienił go Gonzalo Rodríguez. Prowadzenie nie trwało długo, już trzy minuty później Pirlo dograł w pole karne z rzutu wolnego a tam strzałem głową popisał się Fernando Llorente. Wydawało się że do przerwy zobaczymy wynik 1:1, jednak w 46 minucie Patrice Evra popisał się znakomitym podaniem w pole karne, tam niepilnowany Carlos Tévez pokonał Neto strzelając głową.

Druga połowa równie wyrównana jak pierwsza w 66 minucie mogła nam przynieść bramkę wyrównującą, w polu karnym Joaquín został sfaulowany przez Chielliniego za co sędzia podyktował rzut karny, niestety tym razem Gonzalo Rodríguez nie trafił, przestrzelając kilka metrów obok bramki. Jak to się mówi niewykorzystane szanse się mszczą, tym razem długo nie musieliśmy czekać aż to się spełni, w 70 minucie Marchisio podał do Carlos Téveza, który znalazł się w sytuacji sam na sam, obrońcy owszem zdołali dobiec do zawodnika, jednak ten bez problemu pokonał Neto. Ostatnie słowo w tym meczu należało do Fiorentiny, w 90 minucie Josip Iličić zdobył przepięknego gola z rzutu wolnego wykonywanego z okolic 25 metra.

Środowe spotkanie mogło się podobać, jednak porażka zepchnęła Fiorentinę na siódme miejsce w lidze, na korzyść Genoi która wygrała z AC Milanem 3:1. Do piątego miejsca gwarantującego udział w eliminacjach Ligi Europy, Fiorentina traci obecnie dwa punkty. Już 3 maja Fiorentina zagra przed własną publicznością z Caseną, tym razem drużyna musi wygrać jeżeli chce się liczyć w europejskich pucharach.

Juventus Turyn – ACF Fiorentina 3:2
0:1 Gonzalo Rodríguez 33′ (karny)
1:1 Fernando Llorente 36′
2:1 Carlos Tévez 46′
3:1 Carlos Tévez 70′
3:2 Josip Iličić 90′