Po czterech porażkach z rzędu w lidze, Fiorentina w końcu odniosła zwycięstwo, w niedzielnym spotkaniu Fiorentina pokonała Cesenę 3:1, wynik spotkania nie mógł być inny, przedostatnia drużyna Serie A przyjechała na Stadio Artemio Franchi wiedząc, że rywal w końcu się przełamie i zwycięży.

Vincenzo Montella w ostatnim czasie nie miał lekko, cztery porażki z rzędu spowodowały że zawodnicy byli już wygwizdywani przez swoich fanów, w niedzielę obiecywano, że drużyna zagra tak jak to wcześniej czyniła wygrywając spotkania w Serie A, wszystko się potwierdziło, zawodnicy fioletowych nie dali żadnych szans przeciwnikowi, wygrywając 3:1.

Pierwszego gola kibice obejrzeli w 31 minucie, kiedy to rzut karny wykorzystał Josip Iličić, zaledwie cztery minuty później ten sam gracz podwyższył na 2:0. Do przerwy goli już nie zobaczyliśmy, jednak Fiorentina pewnie zmierzała po zwycięstwo. Po zmianie stron w 56 minucie na 3:0 podwyższył Alberto Gilardino a trzy minuty później goście zdobyli honorowego gola, strzelcem bramki został Alejandro Rodríguez.

Wygrana w niedzielnym spotkaniu dała Fiorentinie awans na piątą pozycje, wszystko za sprawą porażek Sampdorii i Genoi, które wcześniej wyprzedzały violę. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Fiorentina ma 7 punktów straty do czwartego Napoli oraz punkt przewagi nad szóstą Sampdorią. 10 maja Fiorentina zagra kolejne spotkanie ligowe, tym razem będzie to wyjazd do Empoli, jednak przed tym meczem bo w czwartek Fiorentina zagra na wyjeździe w półfinale Ligi Europy przeciwko Sevilli.

ACF fiorentina – Cesena 3:1 (2:0)
1:0 Josip Iličić 31′ (karny)
2:0 Josip Iličić 35′
3:0 Alberto Gilardino 56′
3:1 Alejandro Rodríguez 59′