Pełne emocji spotkanie zobaczyli kibice zebrani na Stadio Carlo Castellani, ACF Fiorentina pokonała drużynę gospodarzy Empoli 3:2, spotkanie przyniosło nam dodatkowo emocje ze względu że było to spotkanie derbów Toskanii. Dla Fiorentiny dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Josip Iličić a jedno trafienie dorzucił Mohamed Salah, dzięki tej wygranej Fiorentina utrzymała się na piątym miejscu w Serie A.

Na bramkę długo nie musieliśmy czekać, już w 4 minucie po rzucie rożnym Badelj i Josip Iličić rozegrali piłkę, ten drugi zbliżył się i oddał strzał w światło bramki, jak się okazało była to dobra decyzja i fioletowi wyszli na prowadzenie. Jeżeli ktoś myślał że to mogła być ostatnia bramka w tym meczu był w wielkim błędzie, już w 28 minucie Riccardo Saponara wyrównał wynik spotkania. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy, jednak obie ekipy cały czas dążyły do wyjścia na prowadzenie.

Po zmianie stron Vincenzo Montella postanowił przeprowadzić pierwszą zmianę, w miejsce Bernardeschiego na boisku pojawił się Mohamed Salah, była to zmiana, którą śmiało możemy uznać strzałem w dziesiątkę, już w 57 minucie wprowadzony Mohamed Salah dał Fiorentinie ponowne prowadzenie, asystę przy tym golu zaliczył Josip Iličić. Niedzielny mecz był na pewno znakomitym meczem w wykonaniu Josipa Iličića, zawodnik zaliczył już gola i asystę ale to nie był koniec na dziś, w 68 minucie Iličić podwyższył wynik spotkania na 3:1 dla Fiorentiny. Gola dającego jeszcze szansę na zdobycie korzystnego wyniku w 77 minucie zdobył Lewan Mczedlidze, jednak jak się później okazało była to ostatnia bramka w dzisiejszym spotkaniu a Fiorentiny mogła cieszyć się z cennego zwycięstwa 3:2.

Zdobyte dzisiaj trzy punkty pozwoliły utrzymać piątą pozycję w lidze, szczególnie że swoje spotkanie wygrała Sampdoria i cały czas depcze fioletowym po piętach, zachowując jeden punkt straty. Fiorentinę czeka teraz ciężki tydzień, najpierw drużyna zagra rewanżowe spotkanie półfinału Ligi Europy a 18 maja zagra ligowe spotkanie z Parmą.

Empoli – ACF Fiorentina 2:3 (1:1)
0:1 Josip Iličić 4′
1:1 Riccardo Saponara 28′
1:2 Mohamed Salah 57′
1:3 Josip Iličić 68′
2:3 Lewan Mczedlidze 77′