Manchester City po raz kolejny pokazał klasę i cel „walkę o mistrzostwo” tym razem podopieczni Manuela Pellegriniego rozbili na Etihad Stadium drużynę Crystal Palace 4:0, dzięki czemu zbliżyli się do Leicester City, drużyny która dzisiaj zremisowała z Aston Villą 1:1.

Już od samego początku spotkania The Citizens pokazali że interesuje ich zwycięstwo, już w 22 minucie z dystansu huknął Delph a tuż przed przerwą gola dołożył Aguero. Po przerwie w 68 minucie Aguero dołożył jeszcze jedno trafienie, udowadniając że wraca do wysokiej formy. Dzieła zniszczenia w 84 minucie dokonał David Silva ustalając wynik na 4:0.

Wynik jednak nie odzwierciedla tego co się działo na boisku, Crystal Palace atakowało, miało kilka dobrych akcji jednak Joe Hart spisywał się bezbłędnie. Również Hennessey popisał się kilkoma dobrymi interwencjami i uratował dzięki temu swoją drużynę, przed stratą kolejnych goli.

Już za tydzień Manchester City czeka bardzo trudny wyjazd do West Ham United, tutaj na pewno nie pójdzie tak łatwo jak z Crystal Palace, rywal o wiele bardziej wymagający i w obecnie bardzo wysokiej formie.