Liverpool z problemami awansuje do finału pucharu ligi

Nie bez problemu piłkarze Liverpoolu wywalczyli awans do finału Pucharu Ligi, potocznie zwanego Capital One Cup. Drużyna prowadzona przez Kloppa w pierwszym pojedynku ze Stoke City zwyciężyła 1:0, jednak w rewanżu to Stoke zwyciężyło 1:0 po golu Arnautovica.

Zasada panująca w Pucharze Ligi mówi o tym, że jeżeli w meczu jest remis, w tym przypadku w dwumeczu to o awansie nie decyduje dogrywka, tylko od razu rozgrywane są rzuty karne. Podczas rzutów karnych pomiędzy Liverpoolem a Stoke City zwycięsko wyszła drużyna Liverpoolu, która pokonała rywala w rzutach karnych 6:5.

Wygrana w rzutach karnych dała drużynie awans do upragnionego finału Pucharu Ligi, w którym zmierzy się z Manchesterem City.

Finał Capital One Cup zostanie rozegrany 28 lutego o godzinie 17:30, mecz standardowo zostanie rozegrany na Wembley. Przed rokiem w tych rozgrywkach triumfowała Chelsea Londyn a dwa lata temu Manchester City. Liverpool po raz ostatni w tych rozgrywkach triumfował w sezonie 2011/2012.

Dodaj komentarz

Szukaj

Sportowe ubrania

    Każdy sportowiec powinien zadbać o to, aby zapewnić sobie odpowiednie obuwie. Zwłaszcza osoby, które wybierają piłkę nożną. W sklepach sportowych znaleźć można buty piłkarskie różnego rodzaju, bardziej i mniej profesjonalne. Osoby, które dopiero zaczynają swoja przygodę z piłką mogą wybierać nieco tańsze obuwie, jednak jeżeli myślą o rozwinięciu kariery w tym kierunku, dobrze by było, gdyby potraktowali to poważnie i wybrali odpowiednie buty do piłki nożnej.