W meczu 30 kolejki Serie A, drużyna SSC Napoli pokonała przed własną publicznością ACF Fiorentinę 3:0, gole dla gospodarzy zdobyli Mertens, Hamsik i Callejón. Mimo słabej formy w ostatnich spotkaniach bo tylko dwa punkty w pięciu meczach drużyna Napoli zagrała dobre spotkanie nie dając szans Fiorentinie.

Wydawało się że drużyna Fiorentiny pojedzie do Napoli aby wywalczyć punkty, szczególnie ze ostatnio słaba forma przeciwnika mogła zadziałać na naszą korzyść, niestety gospodarze szybko wyszli na prowadzenie już w 23 minucie po trafieniu Mertensa. Strata gola zagubiła obronę Fiorentiny i już w 35 minucie mogło być 2:0, po strzale Gonzalo Higuain piłka odbiła się od poprzeczki i minęła linię bramkową, jednak sędzia uznał że nie było gola. Do przerwy więcej goli nie zobaczyliśmy, jednak dominacja na boisku gospodarzy dawała nam coraz mniej szans na wyrównanie.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, ponownie dominowała drużyna Napoli, kolejną bramkę kibice zobaczyli w 71 minucie, Hamšík otrzymał piłkę od Callejona i podwyższył na 2:0. Kropkę nad „i” w 89 minucie postawił Callejon, który otrzymał podanie od Insigne, a następnie strzałem z pierwszej piłki pewnie pokonał Neto.

Po tej porażce Fiorentina spadła na piątą pozycję w lidze, jednak swojego spotkania jeszcze nie rozegrała Sampdoria, w przypadku gdyby Sampdoria wygrała, Fiorentina spadnie na szósta pozycję. Natomiast dzięki dzisiejszej wygranej, Napoli awansował na czwartą pozycję.

Teraz drużyna Fiorentina będzie ciężko pracowała przed kolejnym spotkaniem ligowym, które zostanie rozegrane 20 kwietnia o 20:45, przeciwnikiem będzie Hellas Verona.

SSC Napoli – ACF Fiorentina 3:0 (1:0)
1:0 Dries Mertens 23′
2:0 Marek Hamšík 71′
3:0 José Callejón 89′

Napoli: 45. Mariano Andújar – 11. Christian Maggio, 33. Raúl Albiol, 26. Kalidou Koulibaly, 3. Ivan Strinić – 19. David López, 7. José Callejón, 23. Manolo Gabbiadini (64. 17. Marek Hamšík), 77. Walter Gargano, 14. Dries Mertens (82, 18. Camilo Zúñiga) – 9. Gonzalo Higuaín (76, 24. Lorenzo Insigne).

Fiorentina: 1. Neto – 4. Micah Richards, 15. Stefan Savić, 19. José María Basanta, 23. Manuel Pasqual – 16. Jasmin Kurtič, 74. Mohamed Salah, 5. Milan Badelj (69, 77. David Pizarro0, 20. Borja Valero, 6. Juan Manuel Vargas (58, 17. Joaquín) – 72. Josip Iličić (46, 33. Mario Gómez).