Forma Fiorentiny w lidze nie zachwyca nikogo, we wczorajszym spotkaniu z Cagliari drużyna Fiorentiny przegrała niespodziewanie 1:3, ponosząc już trzecią porażkę z rzędu w lidze, jak na razie Vicenzo Montella nie potrafi odpowiednio podnieść na nogi drużyny, która w ostatnim czasie gra poniżej oczekiwań.

Wszyscy kibice oczywiście cieszą się z awansu drużyny do półfinału Ligi Europy, jednak tak słaba forma w lidze oddala drużynę od Ligi Mistrzów, w tym momencie drużyna również musi martwić się o przyszłoroczny udział w Lidze Europy, na chwilę obecną Fiorentina trafi punkt do piątej Sampdorii która zajmuje miejsce gwarantujące udział w eliminacjach do Ligi europy natomiast do czwartego Napoli tracimy już siedem punktów.

We wczorajszym meczu drużyna Cagliari która znajduje się w strefie spadkowej zagrała poprowadzona przez nowego trenera, którym jest obecnie Gianluca Festa, nowy trener przejął stanowisko w środku tygodnia po tym jak z funkcji trenera zrezygnował Zdenek Zeman. Wydawało się że to zamieszanie kompletnie rozbije przeciwnika Fiorentiny, jednak stało się inaczej, już w 7 minucie Duje Čop zdobył gola dla gości. W 18 minucie mogło być już 0:2 jednak piłka minęła o kilka centymetrów słupek.

Po zmianie stron Duje Čop dołożył kolejne trafienie wyprowadzając Cagliari na dwubramkowe prowadzenie. W tej sytuacji Fiorentina rzuciła się do ataku, udało zdobyć się bramkę kontaktową, którą w 74 minucie zdobył Alberto Gilardino jednak na niewiele się to zdało, goście kontrolowali przebieg spotkania a kropkę nad „i” postawił w 92 minucie Diego Farias.

Teraz Fiorentina czeka na kolejne spotkanie ligowe, już w środę drużyna zmierzy się na wyjeździe z liderem, drużyną Juventusu, która czeka na upragniony tytuł, mając aż 14 punktów przewagi nad drugim Lazio.

ACF Fiorentina – Cagliari Calcio 1:3
0:1 Duje Čop 7′
0:2 Duje Čop 59′
1:2 Alberto Gilardino 74′
1:3 Diego Farias 90′