ACF Fiorentina zaliczyła ważne wyjazdowe zwycięstwo w przedostatniej kolejce Serie A, tym razem fioletowi pokonali Palermo 3:2, dzięki tej wygranej Fiorentina zapewniła sobie udział w kolejnej edycji Ligi Europy, w ostatniej kolejce rozstrzygnie się natomiast czy to będzie miejsce zapewniające fazę grupową Ligi Europy czy też miejsce uprawniające do udziału w kwalifikacjach do Ligi Europy.

Niedzielne spotkanie przeciwko Palermo lepiej rozpoczęło się dla fioletowych, w 23 minucie Ilicić zdobył gola wykorzystując podanie od Salaha. Prowadzenie długo nie trwało, zaledwie trzy minuty później wyrównał Jajalo. Kolejny raz na prowadzenie Fiorentina wyszła w 33 minucie, kiedy to Gilardino wykorzystał podanie od Fernandeza. Do przerwy więcej goli nie zobaczyliśmy, jednak wiadomo było, że emocje w drugiej połowie będą, szczególnie że Fiorentina musiała wygrać ten mecz.

Druga połowa długo nie przynosiła nam goli, dopiero w 69 minucie piłka wpadła do siatki, jednak był to gol dla gospodarzy, który zdobył Rigoni. Również ten gol wyrównujący nie obniżył lotów Fiorentiny, w 78 minucie Gilardino zagrał do Alonso a ten dał jak się później okazało zwycięską bramkę dla Fiorentiny.

Teraz przed Fiorentiną bardzo ważny mecz ostatniej kolejki Serie A, w którym Fiorentina przed własną publicznością zagra z Chievo, spotkanie zostanie rozegrane 31 maja. Rozwiązań ostatniej kolejki może być wiele, Fiorentina w najlepszym przypadku zakończy rozgrywki na czwartym miejsce natomiast w najgorszym przypadku będzie to szóste miejsce.

Palermo – Fiorentina 2:3 (1:2)
0:1 Ilicić 23′
1:1 Jajalo 26′
1:2 Gilardino 33′
2:2 Rigoni 69′
2:3 Alonso 78′