ACF Fiorentina w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Europy pokonała Dynamo Kijów 2:0, dzięki czemu drużyna Fiorentiny awansowała do półfinału rozgrywek, gole dla gospodarzy zdobyli Mario Gómez i Manuel Vargas. Przypomnijmy, że w pierwszym pojedynku rozegranym na stadionie przeciwnika padł remis 1:1.

Do czwartkowego spotkania Fiorentina przystępowała w niezbyt dobrych nastrojach, wszystko przez dwie porażki z rzędu w lidze, dodatkowo podczas ostatniego spotkania ligowego z Hellas Verona kilku kibiców wygwizdała zawodników fioletowych. Mimo takiej sytuacji, zawodnicy zapowiedzieli że dadzą z siebie wszystko aby awansować do półfinału. Zgodnie z zapowiedzią drużyna rozegrała dobre spotkanie, pewnie pokonując Dynamo 2:0.

Wynik spotkania uległ zmianie już w piątej minucie, Gomez dobijał strzał Valero, jednak sędzia uznał że zawodnik był na spalonym. Kolejną szansę na zdobycie gola Fiorentina miała już w 10 minucie, piłkę na linię pola karnego otrzymał Alonso, oddał silny strzał z pierwszej piłki jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Przełomowy moment przyszedł w 40 minucie, drugą żółtą kartkę otrzymał Lens za co sędzia wyrzucił zawodnika z boiska. Zaledwie trzy minuty po tym incydencie Fiorentina wyszła na prowadzenie, Joaquin dograł piłkę w pole karne tam dosyć szczęśliwie piłkędo siatki wbił Mario Gómez.

Po zmianie stron obraz gry na boisku nie zmienił się, cały czas dominowała Fiorentina, jednak po raz kolejny drużyna nie zachwycała skutecznością. Już w 49 minucie Matías Fernández wbiegł w pole karne oddał strzał który trafił w słupek. Ostatecznie wynik spotkania uległ zmianie dopiero w 94 minucie, w pole karne wbiegł Manuel Vargas oddał silny strzał nie dając żadnych szans bramkarzowi Dynamo.

Teraz Fiorentina czeka na losowanie par półfinałowych, drużyny które wystąpią w półfinale do Napoli, Dnipro, Sevilla oraz Fiorentina.

Zanim obejrzymy półfinał, Fiorentinę czeka spotkanie ligowe z Cagliari, początek spotkania w niedziele o godzinie 18:00.

ACF Fiorentina – Dynamo Kijów 2:0 (1:0)
1:0 Mario Gómez 43′
2:0 Juan Manuel Vargas 94′

Fiorentina: 1. Neto – 40. Nenad Tomović, 2. Gonzalo Rodríguez, 15. Stefan Savić, 28. Marcos Alonso – 14. Matías Fernández, 7. David Pizarro (84, 10. Alberto Aquilani), 20. Borja Valero (79, 5. Milan Badelj) – 74. Mohamed Salah (88, 6. Juan Manuel Vargas), 33. Mario Gómez, 17. Joaquín.

Dynamo: 1. Ołeksandr Szowkowśkyj – 2. Danilo Silva, 24. Domagoj Vida, 34. Jewhen Chaczeridi, 5. Vitorino Antunes – 10. Andrij Jarmołenko, 17. Serhij Rybałka, 29. Witalij Bujalśkyj (69, 16. Serhij Sydorczuk), 90. Younès Belhanda (63, 45. Władysław Kałytwyncew), 7. Jeremain Lens – 91. Łukasz Teodorczyk (45, 20. Ołeh Husiew).