Rowery górskie

Rowery miejskie przystosowane są tylko i wyłącznie do jazdy po równym, miejskim terenie np. po specjalnie wyznaczonych trasach dla rowerów. Z kolei rowery górskie posiadają często resory, a więc są przeznaczone do jazdy po terenie nierównym. Zresztą już sama nazwa wskazuje na to, że takim rowerem można sobie pojeździć nie tylko po ulicy, ale również po znacznie trudniejszym terenie.

Nie da się ukryć, że polskie ulice też mogą być niebezpiecznym terenem, dlatego rower górki również tu się przyda. Mimo wszystko na wycieczki rowerowe najczęściej zabiera się właśnie rowery górskie, bo są o wiele bardziej wytrzymałe i rzadko szwankują. Poza tym wbudowane często resory amortyzują wszystkie wjazdy w dziury, na kamienie itd., dzięki czemu nie odczuwa się żadnego bólu i nie boli nas przede wszystkim kość ogonowa. Jeśli planujemy więc jazdę po nierównym terenie, wybieramy się na jakąś wycieczkę rowerową, na pewno dobrze by było skorzystać w takiej sytuacji z roweru górskiego, który jest do tego lepiej przystosowany.

Dodaj komentarz

Szukaj

Sportowe ubrania

    Każdy sportowiec powinien zadbać o to, aby zapewnić sobie odpowiednie obuwie. Zwłaszcza osoby, które wybierają piłkę nożną. W sklepach sportowych znaleźć można buty piłkarskie różnego rodzaju, bardziej i mniej profesjonalne. Osoby, które dopiero zaczynają swoja przygodę z piłką mogą wybierać nieco tańsze obuwie, jednak jeżeli myślą o rozwinięciu kariery w tym kierunku, dobrze by było, gdyby potraktowali to poważnie i wybrali odpowiednie buty do piłki nożnej.